Tuesday, December 18, 2018

Ma ei saa aru

See on muidugi huvitav, et Tàhismaad làhevad laimu eest kohtusse, aga kui Mart Helme kuulutab Riigikogu puldis kõvahäälselt, et Indrek Tarand oli alkoholijoobes, samal ajal, kui politseiamet on varasemalt väitnud ja kinnitanud vastupidist, siis sellele ei järgne mingit karistust.

7 comments:

Tilda said...

Solvamine või laimamine või au riivamine on sätestatud võlaõigusseaduses, ehk siis tsiivilmenetlus - ehk siis ainuke, kes sellisel juhul solvaja või laimaja kohtusse kaevata saab, on solvatu või laimatu. Ju siis Tarand ei tundnud end piisavalt solvatuna. Või laimatuna. Poliitiku paks nahk + õukonnamängud.

soodoma ja gomorra said...

Pmst ma muidugi mõistan, et Tarand läks täispangale ja tõi sealt välja maksimaalse ehk m.o.t.t. lahendi.

Anonymous said...

Helme võis isegi õigus olla, sest kui sa vaatad seda videot ise, siis saad aru,et Tarandil oli kogu aeg irve näol ning ebaloomulikult heas tujus.
https://uudised.tv3.ee/eesti/uudis/2018/11/26/oovastav-video-ekre-piketil-lukati-indrek-tarand-lavalt-alla-ja-teda-peksti-jalgadega/

Kas kaine inimene hakkaks karjuma ooh ooh ooh oo ja esitama oma loosungit karjudes.
Nagu teada kaob pudel õlut mehe organismist juba 1h jooksul.
Ning google annab teada mitmed korrad, kus ta on joobes ja tüli noriv.

Kaamos said...

Kunagi ütles Martin Helme ühe ekre propagandaplakatil lavastatud stseeni kohta, kus fotol oli 1991.aastal euroopas pildistatud albaanlasi täis laev mida foto allkirjas nimetati aafrika rannikult startivaks pagulaslaevaks: "Ärge ajage segamini, see ei ole ajakirjandus. See on propaganda trükk. See teeb väga hästi oma tööd, nii et ärge palun heitke mulle midagi ette."
Niisugust põhimõtet järgib see erakond siiani. Asi siis kainet inimest joodikuks nimetada, sest "See teeb väga hästi oma tööd, nii et ärge palun heitke mulle midagi ette."
Ja ikka leidub neid, kes usuvad, sest vale on alati lihtne, pole vaja oma pead kasutada.

Bianka said...

Nomaitea, kumb pool siin mängis mustade, kumb valgetega :) Sümpaatiat ei ärata minus kumbki, et "provokaator" Tarand ega ka madalalaubalised EKRE pooldajad oma jalahoopidega.

Ma jätaks mõlemad sinna "oma liivakasti" teineteist sõimama ja liiva silma viskama ja vaataks, kas kuskil poliitmaastikul on kedagi muud, keda valida, kes ka Eesti riigi tulevikust hoolib.

soodoma ja gomorra said...

See, kas mulle Tarand meeldib või mitte, mida ma Tähismaadest või Helmast arvan, kes kellele rohkem puru ja liiva silma loobib ja keda ma valin, see kõik libiseb siinkohal fookusest välja.
mina räägin sellest, et keegi mees põhimõtteliselt kuultab Riigikogu kõnetoolist, et Eesti Vabariigi politsei on "bullshit", teda ei saa usaldada, temale loota jne, jne.
ma mõtlen, et ehk on politseiametil isegi enam põhjust solvuda, kui Tarandil.
kKidas on võimalik, et keegi midagi sellist avalik-õiguslikus ruumis endale lubada võib? kui sama teeks mõni saatejuht raadios või teles, lastaks ta suure tõenäosusega lihtsalt lahti.

Kaamos said...

Jah, vabandust, põhirõhk on tõesti mujal.
Samamoodi oleks endale pahandusi kaela tõmmanud ükskõik kes teine avalikkuse ees esineja, kes nimetanuks Eesti Vabariigi valitsuse liikmeid "lillaks brigaadiks", nõudnuks telefoniõiguse taastamist ("kohtunike pead veeregu") ja süüdistanuks presidenti "varjamatus vaenus rahvusriigi vastu".
Mu jaoks on need asjad lihtsalt liialt kuhjunud.
Su point on õige.