Wednesday, December 5, 2018

Kodukana sekkub ühiskondlikku ellu

Muudkui jahutakse koolikiusamisest ja vaimsest vägivallast, et kust see kõik tuleb ka shal-lal-laa. palun vaadake kordki Riigikogu infotundi ja siis räägime edasi. isegi üksinda kodus olles on nii piinlik ja mage kuulata, mil viisil, toonil, suhtumise, sõnadega ning väljenditega nad seal teineteist küsimuste ja vastustega pilluvad, et ei tea, kuhu silmad peita.
ausõna, ma vaatan ja kuulan ja mõtlen, et see ei ole võimalik. riigikogu. aga on. 

teine mure, lapsed liiguvad vähem, kui vangid kinnipidamisasutustes ning istuvad liialt nutiseadmetes. neilt korjatakse vahetunnis telefonid ning sunnitakse käima koolivormis, et suurendada kollektiivset ühtsustunnet ning vähendada ebavõrdsust. samas, kas me lapsevanemate ning täiskasvanutena oleme kuidagi paremad, patustame nende asjade vastu raasukenegi vähem? ometi ei löö meil keegi näppe arvuti vahele ega sunni tööle minema vormis. vahel mulle tundub see kuidagi ebaõiglane. alustaks siis kõige pealt iseendist!

3 comments:

Tilda said...

Nõus. Täpselt sama dissonants tekib siis, kui tugevalt ülekaaluline perearst jutlustab "peate kaalust alla võtma" või juba pooleldi pigem veerev pedagoog räägib juntsudele tervislikust toitumisest ja sellest samast liikumisest.

soodoma ja gomorra said...

Kes siis veel, kui mitte sina.

Emmeliina said...

Pai, see postitus on nii õige.
ja nii minu sõnade moodi kui olin kordades noorem