Friday, November 16, 2018

Pisuke nõrkushetk

Tere hommikust!

Tere hommikust! Kuidas teil läheb?

Tegelikult ma helistan, et sulle korraldusi jagada, sa tead ju küll, ma ei armasta niisama telefoniga rääkida. Kui sa nüüd arvad, et helistasin selleks, et öelda, et armastan sind, siis sa muidugi eksid. Nii kahju.

No nii, mis ma siis pean tegema?

Ole palun hea ja mine raamatupoodi.

Raamatupoodi, ma ju alles eile käisin seal?

Käisid jah, ma tean, aga esiteks, mulle sa sellest enne minekut ei rääkinud. Ja teiseks, ega ma enne eile õhtut veel teadnud ka, et seda tahan. Alles õhtul Maalehest lugesin.

Mis see siis on?

Tead seda kirjanikult kirjanikule sarja? Vat sealt, Jan Kausi. Ja kui sa seal raamtupoes juba kord oled, siis osta juba samast sarjast Sauter ka. Tegelikult olen seda ka kogu aeg tahtnud.

Olgu.

Ja täna on reede, tule siis veidike varem. Kui saad.

väiksed rõõmud.
mu hing tunneb end siin endiselt nagu asumisel või vangis. kätest jalust seotud. millegi taga kinni. näljas. pidetult ja silmapiirita.

mul pole siin oma kodukohvikut. raamatupoode. sätendavaid lampe. plinkivaid tulesid. suuri põlispuid. väikseid alleesid. jõulutulukesi. purskkaevusid. kangialuseid. nurgataguseid. väikseid parke. lilli. madalaid kivimüüre. tossavate korstnatega puumaju kõrvuti pilvelõhkujatega. koduseid tänavaid. kirikutorne. võõraid tuttavaid inimesi. koeraomanikke, lapsehoidjaid, emasid, isasid. uhkeid ilutulestikke. aknataguseid suuri puid, talvel raagus, kevadel helerohelisi, suvel ees, nagu müür ning sügisel lopsakalt värvilisi. linnatulesid. ega öiseid raagus puude varjusid seintel.
mitte, et ma kõike seda igapäevaselt tarbinuks, aga see teadmine. .

et elu on kohe, ainult ümber nurga. kõik käe jala juures. ilma autota, parkimata.  jalutuskäigu ja rattasõidu kaugusel.
ühel juhul hommikukohvi. teisel pits konjakit.

nüüd on nii, et ainuüksi raamatupoodi minek on omaette ettevõtmine ning ettevalmistus. mõtle ja planeeri. võta auto, sõida vähemalt pool tundi. otsi parkimiskohta. pargi, ära unusta. ja siis sama tagurpidi tagasi.
ilmatu aeg pluss täiesti mõttetu kulu bensiinile ja parkimisele. ainuüksi see teadmine võtab igasugu isu üldse minema hakatagi.

pigem siis juba helistada Giovannile. ja oodata õhtuid, kus on parem ja kergem, saab vähemalt väikseid teeküünlaid akendele panna.


No comments: