Thursday, July 5, 2018

Pitser ellu


Nii Suveplika kui Pääsu on oma kehaehituselt täpselt oma isade moodi. ma ikka ja aina vaatan, see on natuke uskumatu, kuidas küll nii on juhtunud, sest mina olen ju neil üks. aga samas ka naljakas.
sellest videost tuleb see veel kuidagi eriti piltlikult välja. ühtpidi (alguses) nagu koos ja üks, teistpidi (lõpus) aga täiesti oma isad. Suveplika jooksmas oma hästi laiali vaatavate jalgadega ning pika ja raske kannale astuva sammuga. Pääsu seal kõrval oma pisut sissekeeravate varvastega peenikeste pulkade otsas, vänderdades, pidevalt kohe-kohe omaenese jalgadesse takerdumas.

olen mõelnud, et viis last kolme erineva mehega saab olla solvang vaid minu aadressil. et noh, nagu litsakas naine või nii. aga mulle see huvitaval kombel sugugi korda ei lähe. vastupidi, mulle omal moel koguni meeldib ja on huvitav. muidugi läheks see hullumeelseks, kui mõne aasta tagant meest vahetada, aga erinevatest pikematest kooseludest sündinud laps...selles on minu jaoks isegi oma ilu ja mälestus. küll võiks see aga piirduda ühe lapsega ühest kooselust.

mis laste omavahelisse läbisaamisesse puutub, siis minu kogemus ütleb täna nii, et olulisem on kooskasvamine, kui üks isa. Suveplika ja Pääsu nt hoiavad teineteist minu arvates väga, kuigi nende isad on totaalselt erinevad, nagu öö ja päev. olen täiesti kindel et ühe isa kaks erineva iseloomuga last võivad omavahel oluliselt vähem klappida, kui kaks ühes peres koos elavat erinevate isade last.

küll võib aga tekkida erinevate isade lastega muid nurki ning probleeme. see on juba hoopis teine jutt.

1 comment:

Tilda said...

Umbes selle pärast (3 = litsakas) mina oma suhetest kirjutada ei taha. Mul (kooseluks sobimatul) on kuidagi kõik lõputult ja paralleelselt.
Mul on ka laps oma isa kujuga. Äkki see on evolutsiooniliselt kuidagi ... mõttekas. Emane oma kutsikat nii või teisiti naljalt ei jäta...