Wednesday, May 9, 2018

Otsi kohta, kus sa saad


heast südamest,
Täna juhtusin täitma ankeeti, kus oli küsimus, et märkige ära need iseloomujooned, kuidas kolleegid/sõbrad teid iseloomustada võiksid. millele järgnes umbkaudu 15 omadust. põhjendusega, et saavad selle alusel kokku panna nendele sobivate omadustega inimeste grupi.
aga mis ilmnes oli see, et mök-mök, see on tõeline probleem. julgesin märkida ainult tõsine ja tagasihoidlik, kõigi ülejäänute juures kõhklesin. sellega seoses meenub, et kõhklev muide oli ka üks variantidest. sest olgem ausad, üks asi on see, milliseks mina end pean, aga kas teised ka seda minus näevad ja samamoodi arvavad? ise ma näiteks arvan, et olen praktiline ja konservatiivne ja liberaalne, aga kas ma nii ka välja paistan? who knows.

Giovanni nt tõi meile mõni päev tagasi koju õmblusmasina. palusin tal seda mulle valida nagu mobiiltelefoni, see tähendab, et pmst on mul vaja vaid helistada ja pilti teha. aga on ju tore, kui vahel saab piiluda netti ja lisada kontaktides olevatele inimestele ka meelepärane helin ja pilt, aga kindel on see, et ilma selleta ma ka ei sure.

ääremärkusena olgu siin öeldud, et Singeri masin on mul vanatädilt juba pärandusena kodus olemas, ainult sel kaunitaril on üks tohutu suur miinus, sellega ei saa teha sik-sakki. aga minu õmblemine piirdubki suuremalt jaolt vaid aukude parandamisega ja õmblusest lahtiläinud tekikottide kinniajamisega. või siis nt Giovannile pulma aastapäevdeks ning sünnipäevaks särgi kujundamise/kaunistamisega, mis käib mul samuti sik-sak tehnikas, mis on kahtlemata mu lemmik stiil.

seega, kas üksnes sik-saki pärast õmblusmasina ostmine oli praktiline või ebapraktiline?
kui lähtuda sellest, kui õnnelikuks mind tänane seeliku augu lappimine tegi, siis palju maksab mu õnn? kui lisada sellele veel teadmine, et lõpuks ometi saan ära parandada ka Giovanni kahed sahtlis ootavad ning ühed oma lemmik teksad?

ja üleüldse, see paneb mind omakorda mõtlema, et kui keegi teine näiteks ütleb, et olen ebapraktiline, siis kas see on tegelikult hinnang minu või tema kohta?

No comments: