Tuesday, May 8, 2018

Kuidas Suveplika saladusi hoiab

Ütlen eile hommikul Suveplikale, et kolmapäeva õhtul põrutame Suvekuningriiki, ilmad on nii ilusad, kirjutan sulle vabanduse ja...

sest selliste ilmadega linnas passimine tundub mulle suisa kergemat sorti inimvastane kuritegu. igal juhul sada korda rängem kindlasti, kui kaks 2A. klassilt näpatud koolipäeva. seda ma muidugi Suveplikale ei täpsusta.

õhtul teatab ta mulle aga rõõmsalt, et ma ütlesin õpetajale, et sõidame kolmapäeval Suvekuningriiki.

mis mõttes, sul on ju kool, ei usu ma oma kõrvu.

Ja mis õpetaja ütles?
Mitte midagi.
No tore, sa ikka teada, et mind võidakse selle eest nüüd vangi panna?

muidugi oleksin võinud lisada, et seda ei tohi mitte mingil tingimusel kellelegi rääkida, aga selline ääremärkus tähendab Suveplika puhul ainult seda, et ta oleks seda teinud lihtsalt päev hiljem.

järele proovitud.
ja pealegi, ühel päeval ta ju peab hakkama maailma asjadest ometi ka iseseisvalt aru saama.

minul seisab nüüd aga ees põnev väljakutse, kuidas oma vabandust sellises valguses ametlikult vormistada.

4 comments:

Katariina said...

Appi kui armsad silmad Suveplikal on! Suuuuuured nagu tõllarattad.
Teise klassi omad on ikka veel nii imetillukesed :)
Ja e-koolis lihtsalt kirjutad, et "perekondlikul põhjusel/perekondlikel põhjustel" ja nii on. Mis seal ikka täiendavalt seletada: igal perel oma põhjus.

Liblikas said...

Kui meie pere ootas teist last ja esimesele ütlesime, et ta seda uudist veel kõigile ei kuulutaks, siis järgmisel päeval teatas ta :"Ma lasteaias rääkisin ainult direktorile"

Kader said...

Lihtsalt "kodustel põhjustel" või "perekondlikel põhjustel". Sina oled lapsevanem, sina otsustad, kas su laps peab teatud päeval kooli minema või ei.

soodoma ja gomorra said...

see on muidugi tore, et mul siinkohal nii palju toetajaid on, enam olen harjunud sellega, et mind isekaks ja egoistlikuks peetakse.
tegelikult on muidugi nii, et vabandusega pole mul mingit probleemi, kui ma ise südames usun kohe päriselt usungi, et see on hea, siis süümekad puuduvad. panengi "kodused põhjused" ja asi vask.

ja nende saladustega on nii, et juba ammu suhtlen selle arvestusega, et kõik, mida iganes kellelegi ütlen või räägin, võib "välja ja tagasi tulla".

lapsed aga on lihtsalt naljakad, see on äge, kuidas nad sedasi omamoodi mõtlevad ja analüüsivad ja suhtlevad, need "üllatused" on suuremalt jaolt lõbusad.