Thursday, January 25, 2018

Kas Kirss on alati nii terava ütlemisega olnud?*

Tähendab,
mis ajast seda teravuseks kutsutakse?

see tõeline terasus peitub minu arvates hoopis Lotmani artiklis. see on omaette fenomen ja nii põrgulikult nauditav, kuidas kõrvuti sellise arvamuslooga muutuvad /muunduvad otse su silme all enamus teravusi hoobilt magedaks, emotsionaalseteks, naeruväärseteks, eneseimetlemiseks, provokatsiooniks, lahmimiseks, hüsteeriaks ning draamaks.
kohe nagu piinlik hakkab, kõigi nende teiste ja iseenda pärast ka.

*Toomas Kirssi kriitikud ei loksuta. Eesti Ekspress, Madis Jürgen.

3 comments:

Bianka said...

Ma pole Kirssi varem avalikkuses esinemas kuulnud/näinud. Ju siis polnud vajadust, seriaalid müüsid niigi. Aga nüüd vaja rahvast kinno nmeelitada... Oli üpris huvitav esinemine, paras annus maamehetarkust, kõrvale samasuur ports enesekindlust/eksimatust ja usku, et raha otsustab kõik (valikud). Eks ta ole, vanakooli shovinist, meesressizöör, kes teeb seriaali naistest, et tõsta nad pedestaalile.

Jah, pean tunnistama, et ka mina olin algul väga kriitiline "Pilvede all" stsenaariumi ja tegelaskujude arengu suhtes, aga nüüd pean tunnistama, et Eesti seriaali kohta- pole viga.

Kirsi kui inimese/ mehe kohta on mul mingi udune inf, et ta on halvas olukorras võimeline tõstma kätt naise vastu. Vbl. on see "tõlkes kaduma läinud"-sorti süüdistus, aga jah... ma ei võta tema maailmavaadet päris omaks, kuigi talupojatarkust selles on.

soodoma ja gomorra said...

Ma pole teda vist ka varem esinemas kuulnud, aga seal saates kohe üldse ei meeldinud: lärmakas, familiaarne ja provotseeriv. võimalik, et see oli taotuslik, et müüb. aga jah, mulle ei istunud sugugi.

konn, lendav konn said...

Lühikest aega oli minu vanem tütar Kirsi juures tööl, tegi üht mitte-nii-väga populaarset seriaali. Töö lõppes kiirabis, tütrel oli närviatakk:D Umbes nagu Kohvilähker. Aga eks see midagi Kirsi kui tööandja kohta ikka ütleb ka...
Samas Kirsi mõtete osas mehelikkusest-naiselikkusest kirjutaks ka mina alla!