Monday, October 16, 2017

Kõigile Katrini* vastastele naistele

Soovin kõikidele naistele, kes Katrinit* materdavad, et neil avaneks ühel päeval võimalus elada vägivaldse mehega või saada peol ahistamise/vägistamise ohvriks.

mina elasin ka kokku pmst kümme aastat mehega, kes mind kägistas, lõi, muljus, juustest katkust, tõukas jne. enne seda olin üks neist, kes kõva häälega kuulutas, et julgegu ainult üks mees mind näpuotsagagi puudutada. ja teate, täna olen hoopis iseenda üle uhke, et kümme aastat hiljemgi sellel lõpu suutsin teha. paljud elavad nii elu lõpuni. aga ma ei mõista neid hukka. ma mõistan, mis selle taga võib olla.

sellised ohvrid pole mitte provotseerijad, nagu neid armastatakse sildistada, vaid pigem liiga mõistlikud. raske on uskuda, et vastaspool ongi PÄRISELT selline. ikka nagu ootad ja loodad, et ehk saab ise aru, võtab mõistuse pähe, mõtleb läbi, teeb järeldused, tõmbab tagasi.
kes ei mõista, siis see on midagi sarnast, nagu president Trumpiga. usun, et päris paljud mõtlesid valimiskampaania ajal, kui asjad aina pöörasemaks ja pöörasemaks kiskusid, et see ei saa ometi PÄRISELT nii olla. pole võimalik, et inimene ONGI selline mölakas. osutub valituks, lõpetab mängu ja hakkab mõistlikuks.
aga võta näpust. mõni ongi.

ja seni, kuni elu pole teid sellistega kokku viinud, tänage õnne.

No comments: