Friday, November 4, 2016

Raskelt

Ruudi oli öösel akna taha meisterdanud uue hommiku. Suveplika teatas ärgates, et vihkab neid koolipäeva hommikuid. Käpik avas silmad taas kord kell kuus. mis mulle isegi meeldib, sest Suveplika peab vara tõusma nii ehk naa. aga vat nende Käpiku päevaste magamistega, nendega on hetkel nirusti.

mina vean päevi tuimalt ning mehhaaniliselt õhtusse. kuidagi ei lähe sel korral üle see motoorne rahutus. ise saan ka aru, et olen täitsa mõttetult kuri. mitte Giovanni, just nende päevade ja olukorra peale. aga üle ka ei lähe. tunded lihtsalt ei allu mõistusele. nii ma siis joon kohvi ning põletan õhtuti ohtrasti puid, lampe ning küünlaid.
vahel mõtlen, et võtaks telefoni ja helistaks. aga ma tean, see ei tooks leevendust. telefon tähendab minu jaoks pelgalt hädapärast infovahetust. telefon ei asenda mitte mingil moel inimest. mul on vaja, et Giovanni mu käest kinni võtaks.
ja mida mul öelda olekski. et olen kärsitu ja tüdinenud ja kurb. et mul on tunne, et need päevad ei saagi see kord otsa. et Käpikuga on olnud see nädal väsitav. ja kõige hullem, et tegelikult on kogu asi minus endas. oleks ju isekas ja inetu talle seda koormat laduda. tas süümekaid tekitada. ainult halb tunne jääks, kui kuuled, aga midagi teha ei saa. kodust ära olles ju ei taha kuulda, et kodustel on raske.
minu arvates pole mul selleks lihtsalt õigust.

õnneks saab pool täna läbi.

6 comments:

Retro Rott said...

Kas Giovanni Su blogi loeb ?

Aga vähemalt on iga oodatud päev ootust lühendanud :)

soodoma ja gomorra said...

Meil.on kokkulepe, et ta ei loe. Ja.ma.usun et ta pole seda teinud. Aga kui ta ka loeks, siis poleks midagi, mida ta ei teaks. Me räägime oma vahel sada korda.rohkem. Ma olen talle kordades öelnud, et ma pole mitte kellegagi. Ega mitte kunagi. Nii palju rääkinud.
Vat nii. Eks sellepärast ongi ta äraolekuga raske leppida. Ta on mind iseendaga ära harjutanud.

Anonymous said...

uuuu....fantastiik!
minu terve mõistus ütleb, et mitte keegi. mitte keegi ei viistiks kunagi aega ja sõnaseadmist kulutada, kui see küsimus.
kui selle "põhjus" poleks.
küsimus on ju tühine. aga vastus annab võimaluse. jälle ohtrasõnaliselt selgitada. selline õilis kokkulepe. nii lihtsakene. kõneleb tõelisest lähedusest. on mõned inimesed. kes ainult. rääkimiseks kõlbavadki.

soodoma ja gomorra said...

Sa mine õige koertega jalutama. Ilus vaikne ja vārske on.

Anonymous said...

Koerapidaja on tõsiseks huviliseks registreerunud siin.

suslik said...

ahhh, just see. et võtaks käest kinni. hoian sõnu, et mitte panna koormat. ja siis see saab hoopis pisarateks. aga piripillid ei meeldi kellelegi :(
ma loen ja lummun ja loodan.
ja kui hea on, kui on hea.
oskaks vaid hirmud ootele panna. ega nad ju ei kao.
või siiski?