Wednesday, November 23, 2016

Elu nagu postkast(is)

Pilvede all. ehk eilne eelsoojendus kodukohvikus.
Kui tavaliselt leiab postkastist vaid õhukese, kahvatu, kraakleva Päevalehe. siis ühel heal päeval ajab see lihtsalt üle: seal kuhjuvad korraga Eesti Naine, Päevaleht, Naisteleht ning Eesti Ekspress. nii palju, et sellest tekib lausa omaette peavalu ning stress, kuidas kõik see hea nüüd piiratud aja jooksul kähku alla kugistada. kas elus ei käi enamasti mitte samamoodi? kui antakse, siis ikka korraga, nii head kui halba. miks see ei võiks kuidagi veidi ühtlasemalt jaguneda?

Suveplika läks hommikul kooli, pannes ühte jalga rohelise kummiku ning teise punase talvesaapa. ainuke sarnasus kahe jalanõu vahel oli see, et need olid vähemalt ühe kõrgused. alguses mõtlesin, et ta teeb nalja, aga ta ei teinudki. ja mis seal siis ikka. kui ta mitte samal ajal ei püüaks nt vältida ja mööda hiilida kehalise kasvatuse tundidest, kuna tal ei tule ula-ulatamine just kõige eesrindlikumalt välja ning ta pelgab õpetaja hurjutamist ning tõenäoliselt ka kaasõpilaste narrimist. viimast pole ta küll päris ise avalikult välja öelnud, aga eks ma ise tea juba ka midagi. kas see pole mitte veidike arusaamatu ja kummaline suhtumine ja käitumine? aga ega ma pole öelnudki, et ma kõiki ta tahke (kohe) läbi hammustaks.

Käpik, heh Käpik. Giovanniga naerame, et ta on meie pisike kombluspolitsei. nagu lutikas voodis.

Ruudi oli eile üllatavalt suhtlemisaldis ning tõstatas teema, miks nii paljud noored depressioonis on: elu pole ju üldse nii raske.

Meie Giovanniga teeme nüüd aga meie suhte kitsaskoha nimel tööd. peab ütlema, et ma alguses veidi kartsin, kuidas nüüd öeldagi, sellist teadlikkust, et kas ja kuidas see kõik välja kukub ja võimalik on. aga tuleb tunnistada, et täna olen päris meeldivalt üllatunud: vähemalt esialgu tundub, et see täitsa töötab. aga eks aeg annab rohkem aru.

kusjuures, kolmapäevad kutsuvad minus esile mingi sarnase pohmelli, nagu reeded. ning seda pelgalt põhjusel,et õhtul on Pilvede all. natuke suudab mu kolmapäevade mõnusat ootust mõjutada ning kahandada küll teadmine, et üldiselt ei peeta kõiksugu pilvede alust nautimist just kõige paremaks noodiks. aga järelikult mitte nii olulisel määral, et neid sel põhjusel siiski mitte oodata.

1 comment:

tegelinski said...

Peaaegu täpselt: Eesti Päevaleht, Eesti Ekspress, Naisteleht. Eesti Naine tuli paar päeva varem....