Monday, May 2, 2016

Võõrutusravi

Helistasin täna hommikul Exlife'le ja palusin tal Ruudi mõneks nädalaks enda juurde võtta. Mina lihtsalt ei suuda enam kõrvalt vaadata, kuidas arvutimaailma ära uputakse.
kindlasti annaks veel hullemini, sest isenenesest koolis ja sõpradega väljas ta veel käib. metsas sõda mängimas ka, kui need lahingud parasjagu toimuvad. ning ta terve on. kitarri vastu on huvi tekkinud. seda tinistab aegajalt. kuid seda kõike tundub mulle siiski näpuotsaga võrreldes ajaga, mis ta arvutis mängimisele panustab. kogu vaba aeg kodus kulub arvutile. oma toast väljub ta üksnes söömiseks ja tee keetmiseks. õhtuti käib korra pesemast ka läbi. nüüd venib see aeg juba aina sagedamini sügavale öötundidesse välja. hommikuste ärkamiste ja õigeks ajaks kooli jõudmisega on üha enam probleeme
inglise keel on tal küll perfektselt suus ja mängukaaslaseid/tutvusi üle maailma.
aga ikkagi on see masendav.

mitu inimest on mulle soovitanud, et pangu ma talle piirangud peale. aga mulle tundub totter peaaegu täiskasvanud inimest jõu meetodidel piirama hakata. lõppude lõpuks tuleb tal elus veel paljude mittemeeldivate ärategemist vajavate asjadega kokku puutuda, kus ta peab iseendaga iseseisvalt hakkama saama.

ja mis kõige hullem. oma eelmises elus ma Suveplika isa pealt nägin, mis selle tulemus võib olla. arvuti, arvuti, arvuti, arvuti. ja veel kord arvuti.
see oli kohutav.

ausalt. mul on hirm. mis tänapäeva noortest saab, kui neil perekonnad tekivad. kas ongi nii, et pisikesed sõbralikud valged robotid loevad lastele unejuttu, samal ajal kui vanemad nutitelefonides või arvutites töötavad, chillivad ning ringi surfavad?

seega, las läheb veidikeseks oma isa juurde. on mul ka natuke aeg asja üle järele mõelda.

any ideas?

2 comments:

Anonymous said...

Sa ei ole üksi....Masendav,masendav,masendav.Samad mõtted ja hirmud.Ahastus.Lootusetus.

Katariina said...

Meie laps on vist küll suts noorem. Temaga me tegime - pärast mitmeid erroreid, puudutud huvialaringe ja halbu hindeid - kokkuleppe, et 1. mängib kindlatel päevadel (nädala sees korra ja siis nädalavahetusel) ning 2. hinded ja muud kohustused peavad korras olema. Selle perioodi sisse on mahtunud ka kuu aega kasinust, mil ta ei tohtinud mängida, kuna rikkus reegleid. Nädalavahetusel aga aitab teda sealt lahti kangutada see, kui me veame nad maale või kuhugi kodust välja. Nüüd avastas ta enda jaoks Peetri külas avatud SPOT-i ja on seal aega veetnud.
Minu arust ei ole äkki asi teil nii hull? Sinu kirjeldusest ju tuleb välja, et tal on ju huvid ja sõbrad ja asjad ja trennid ja. Et viibib mujal ikka ka ja teeb asju.
Aga seni, kui ta sinu katuse all on, on ihan okoo seada omad reeglid. Nii et sea ikka. Ta ju ikkagi veel.. laps, kes vajab vbl piire. Nii tekivad ka äkki uued harjumused.