Friday, March 18, 2016

Kuidas sohilapsest sai A4


Nii suured olid lauad ja toolid. nii kõrged laed. maalid seintel. uhked vaibad maas. punastes kostüümides, soengutes ja meigitud ametnikud raskete tammepuidust tumepruunide kirjutuslaudade taga. keset tuba pidulikkuse rõhutamiseks erkpunase riidega ülelöödud postament lapsehälli asetamiseks.

ja siis. prindib toosama erkpunaste huulte ja kostüümiga naisterahvas meile printerist A4 "täida lüngad" valge paberilehe.
mis ilmselgelt meie jaoks peaks olema see kõige ilusam asi ses päevas.
sünnitunnistuse.

Mis asi see on, küsib mees.
See on see, mis vanasti oli roheline, vastan mina.
Aa, ütleb mees ja vaatab mulle otsa.

oleme hämmingus ja sõnatud.
ukse taga juba ka nördinud.

8 comments:

Anonymous said...

Jah, nii see tänapäeval käib.Täiesti jabur,inetu,nõme.

neiud ärevil said...

Minu meelest on sellised juba päris kaua aega. Vähemalt mu nooremal 20 aastasel on ka selline sünnitunnistus.Roheliste paksude kaantega saavad uhkeldada mu 30-sed ja pisut nooremad lapsed. Tänapäeval on ju isegi abielutunnistused samasugused. Ilmselt on su Ruudil ja Itil ka samasugused.

Anonymous said...

Minu kahel Eestis sündinul on ilusal helerohelisel paberil ja kõvade tumeroheliste kaante vahel. Lapsed 13 ja 11 :)
Siin antakse see paber haiglas. Hea lihtne. Jama oleks ainult siis kui nime osas veel kindlad ei olda :)

helle said...

Rohelised kõvakaanelised sünnitunnistused olid vene ajal, siis pold arvutitest veel õhkagi. Kirjutati käsitsi. No kas see on siis eluküsimus, millise paberi peal on sünnitunnistus?! Küll kunagi saab teised dokumendid, mis vähe kobedamad!

soodoma ja gomorra said...

Troonipärijal on helepruun kõvakaaneline. Tudengil, Ruudil.ja Suveplikal on rohelised.kas just eluküsimus, aga Juhan Liv olla.juba öelnud, et misühele suur, see teisele.väike. Mis ühele kuu, see teisele päike.

helle said...

Vabandan. Ma ei tahtnud pisendada sündmuse olulisust ja vanemate õnne, kirjutasin lihtsalt, mis spontaanselt pähe kargas. Muidugi võiks lapse esimene dokument ilusamalt vormistatud olla.

Anonymous said...

Lihtsalt suurepärane nimevalik

Emmeliina said...

kui teiega sarnastest lapselaste sünnitunnistustest kuulsin, siis arvas poeg, et oleks ju võinud e-kirjaga saata :P. mõnes OV-s siiski tähtsustatakse sündmust näiteks hõbelusika või muu atribuutikaga.
Päälinnapojapoeg sai vist isegi Raekotta kutsutud (värskete vanematega loomulikult)

Selline paberilipakas on ausalt öeldes mõnitav.