Monday, January 4, 2016

Isehakanud kuningad ja kuningannad. ehk umbes nagu Sipsik. kes kätega vehkides herilaste vastu võitles.

Ausõna.

mulle ei meeldi elada riigis, kus korruptsioonikahtluse tõttu ametist kõrvaldatud linnapea paneb sellele vaatamata täiesti pohhuilt traditsioonilisel jõulueelsel vastuvõtul kaela linnapea ametiketi. ning kuulutab mõni aeg hiljem, nagu õige mees kunagi Raekoja aknast välja jõulurahu.

mulle ei meeldi elada riigis, mille president laseb täiesti süüdimatult ja südamerahuga meedial maha materdada oma endise abikaasa ning kihlub ja abiellub ise seejärel kibekiiresti vastikult vassiva ja räpase hõngulise loo loori varjus ja all.

mulle ei meeldi elada riigis, kus uus esileedi teatab, et jah abiellusin, aga ka abielu sõlmimise järel ei pea ma ennast avaliku elu tegelaseks.

mis mõttes nagu.

mulle väga meeldis, kuidas Kristel Vilbaste ühes kommentaariumis kommenteeris, et ennegi on kuningad troonist loobunud, kui on tahtnud tavalise inimese kombel elada.
absoluutselt õige. elagu. palun väga. ja kõike head neile. aga palun ärgu olgu nii jultunud ja nahhaalsed, nagu nad seda praeguses olukorras on. mida mina, tavakodanikuna olen sunnitud tolerantselt, sallivalt ning vaikimisi pealt vaatama. ma ei taha. saate aru. see riivab minu õiglustunnet. aga kui midagi öelda. või arvata. siis tituleeritakse sind koheselt vihkajaks ning küüniliseks persooniks.
andke nüüd andeks, aga mulle jääb küll mulje, et neil praegustel tegelastel puudub igasugune respekt ja vastutustunne oma riigi ja rahva vastu.
vaatasin Kuninga kõnet ja mõtlesin, kas Ilves oleks abiellunud ka siis, kui selle tulemusena oleks pidanud tagasi astuma kogu valitsus? nagu juhtunuks ajal, kui Edward VIII poleks abiellumise nimel olnud nõus vabatahtlikult troonist loobuma.


ja üleüldse. olen vist väga halb inimene, aga mind riivab ka see, kui nooruke peaminister teatab, et peame veel rohkem pingutama. või tujurikkuja jõuline lõpulaul, mida sotsiaalmeedia poolt ülistati ja heaks kiideti.
mis mulle nagu kohe üldse peale ei läinud. Postimees ja Mart Laar tulid meelde. kus viimane ütles, et need inimesed, kellel on teine arvamus, kellel on millegipärast mure...me ei peaks neid vihkama. nimetama neid kõikvõimalike nimedega, sõimama ja vaenlaseks pidama, mis on olnud kahjuks iseloomulik paljudele artiklitele. huvitaval kombel eriti just neile artiklitele, mis kutsuvad suuremale sallivusele. need muutuvad vahetevahel  ikka väga kurjaks.

ma ei taha elada ka oma väikeses maailmas ja riigis. kus mehe advokaat palub edasi lükata tähtaegu. arvestades nii mehe kui ka tema lepingulise esindaja (loe: tema enda) üldist töökoormust vahetult jõuludele eelneva perioodil ning seejärel ka esindaja viibist puhkusel jaanuari keskpaigani. Lisaks annab ta teada, et istungiks ei sobi ka üks nädal märtsis ning kindlasti ka ajad, mil toimuvad mehe kevadise õppesessiooni eksamid.

Mehe näol on tegu 54-aastase vaba mehega, kel pole lisaks oma töökohustustele. ega nüüd vist siis ka õppetööle. mingeid muid kohustusi.

ja kohus tuleb sellele palvele vastu. offfkoors.

seal samas. kui minu advokaat palub edasi lükata teise istungi, mis on määratud ajaks, millest jääb vähem kui kuu mu lapse sünni tähtajani. seda põhjusel, et see võiks osutuda nii minu, kui mu arsti seisukohalt mulle nii lühikest aega enne lapse sündi liialt koormavaks.

siis kohus keeldub. põhjendusega, et istungi edasilükkamine tingiks menetluse põhjendamatu venimise.

vat nii on lood Eesti Vabariigis. töö on iga kell tähtsam kui tervis. /mille peale mulle muide kohe meenub Minu Rootsi, mida praegu loen/.

et siis. neljandat korda suve lõpus abiellunud mees. kellest loetud kuud tagasi sai lisaks veel ka kristlane. kes kuulub peale kõike ühingusse, kus läbi enesetäienduse on võimalik saada/muutuda veelgi paremaks inimeseks. kel on ikka väga mitu last. kellest viimase vastu on ta möödunud aasta jooksul ajaliselt kokku huvi tundnud vähem kui kahe ööpäeva jagu tunde.
ning kes türanniseeris ja vägivallatses. kodus oma naise kallal. oma viimase lapse nähes ja juures olles. nagu muuseas.
vat selline mees lõikab läbi elu. nagu nuga läbi sulavõi.
ja kogu maailm tuleb talle vastu. sest ta on edukas ja lugupeetud.

huh. pole siis vist ime, et kohati tahaks maailma otsa.
vahel lihtsalt kogub ja koguneb. ja seal oleks ruumi vehkida.

3 comments:

Katariina said...

Hear, hear!
Vahepeal olid päevad, kui käsi ei tõusnud meedikanaleid avamagi, et seal mitte näha enesega rahulolevat kikilipsumeest. Mõnel alataripildil vasak käsi kas rusikas või nagu trääsa näitamas. Ei mingit viisakust, ei mingit emotsionaalset intelligentsust, ei mingit au-ega häbitunnet.
Aga Sulle jõudu uueks aastaks! Ja lahendusi.

Sohvi said...

Illuminaatide käemärk - te k6ik olete meil peos ja me v6ime teiega teha mida iganes soovite.

ingel said...

Vabandan ette oma lugupidamatust, kuid edukas ja lugupeetud...millisel elualal? Kus?

Ma nii tahaks, et su läbielamised (elukogemus) avaldataks kuskil. Ma ei tea kus. Aga kuskil, kus naised, kes seda vajavad, saaksid seda lugedes jõudu.

Teie uuele toredale perele aga soovin palju rõõmsaid koosolemise aastaid! :)