Friday, December 18, 2015

kohtus. vol 4. nii armas. kas pole.

Eile saadetud kohtumääruses sisaldus muuhulgas vastus, milles kohus keeldus vande all üle kuulamast Suveplikat ja Ruudit, kuna alaealiste tunnistajate ülekuulamine võib põhjustada alaealistele tunnistajatele liigset emotsionaalset üleelamist.

ok, Suveplikast saan veel kuidagi aru. kuigi ka mitte päris hästi, sest ma ei näe küll kuskilt otsast, et ta kuidagigi traumeeritud oleks, kui ta mööda tuba keksib ja räägib, kuidas isa emale haiget tegi ja tema üles jooksis, mehe (oma isa siis) tütrelt telefoni sai ja vanaemale helistas, et abi kutsuda.
pigem ma ütleks/arvaks, et emotsionaalselt võiks kannatada isegi enam too 15-aastane poiss, kes juba asjast aru saab, mis ja milleks ta kohtusse ilmuma peaks. oma sisimas teades, et suurtele poistele kogu see kodus valitsenud terror sugugi nii kerge üle elada polnud, nagu nad seda välja näidata püüdsid.

pealegi tundub mulle äärmiselt arusaamatu ja samas ka ülekohtune kohtu seisukoht, et kohtus tunnistamine võiks põhjustada lastele suuremat üleelamist, kui need aastad, mis nad olid sunnitud sellise mehe tõttu kogu selle emotsionaalse üleelamise keskel ja sees elama.
minu mõistmist pidi peaks vähimagi kahtluse korral, et vägivald võinuks kodus aset leida, püüda see siiski välja selgitada. ning ma arvaks, et see vähenegi kuuldu ja nähtu, mida poiss tunnistada saaks, võiks olla päris märkimisväärse kaaluga.

mõtlen, et kuidas selliste meeste naised end tagantjärele siis üldse kaitsta saavad? üks põhjustest, miks sellest enne viimast sammu, ehk äratulekut/lalailiminekut ei räägita on ahastus, et mitte keegi  niikuinii sind ei usu.

ja palun väga. siin see on. nuta või naera.

2 comments:

karikate emand said...

Kohutav, kallike. Lihtsalt kohutav. Milline kohutavalt inetu lugu!
Just see suhtumine, et tehtud, mis tehtud, aga ärme sellest jumala pärast räägime.
Jumal tänatud, et Sinu Suvetüdruk ikkagi teab ja mäletab neid asju, sest allasurutud mälestused ongi just kõige hullemate psüühikahäirete tekitajad. No võibolla mitte kõige. Aga väga hullude ikka. Nii et just tuleb võimalusel lapsega rääkida neist asjust, aga ikka just nii, et saab positiivselt lõpetada, et see on nüüd möödas.

karikate emand said...

Ja pea ikka vastu!
Kallid!