Wednesday, December 9, 2015

Ajule pai


Eile õhtul naersime Mehega voodis kohe südamest. nii, et kui magaks pükstega, siis võiks öelda, et tilgad püksis. vähemalt mõnel meist. aga kuna mul olid ainult villased sokid, siis see võrdlus jääb ära. naersime ja õelutsesime, et mine tea, kas Vabariigi Presidendi Kantselei soovitas presidendil Lätist naine võtta. et kui abielluda, jääb vähemalt nimi (Läti) peresse.

(üle)väsimus? may be. aga nii ütlemata mõnus ja vabastav on sedasi ennastunustavalt naerda. tuleb tunnistada, et mitte kellegi teisega. oma elus. pole ma nii palju. ja nii südamest. naernud.

aga nüüd lähen oma tunni-kahesele igapäevasele jalutuskäigule. sest Jaan Aru Plekktrumis soovitas, et  
hoidke oma aju! Sest kui on nii, et aju on kõik, mis te olete, siis hoiate te seeläbi iseennast. Esiteks, käige jooksmas või kiiresti kõndimas – tehke seda oma aju pärast, sest on teada, et aeroobne treening soodustab uute närvirakkude arengut ajus. Teiseks, magage! Magage korralikult! Magage välja ja magage hästi. Kui teie elukaaslane teid voodis tüütab, siis võtke eraldi voodid, sest abielu on püha, aga uni on samuti püha. Ja, kolmandaks, tehke pause internetist ja nutitelefonist ning nautige seda kultuuri, loodust, maailma ja suuri küsimusi, mis on teie ümber.

millessegi ja kellessegi elus uskuda teeb selle alati pisut kergemaks ja toekamaks.


sest kui näiteks tolle esimese sammu jaoks oma närvirakkude arenguks tahtejõust kipub väheks jääma, siis tuletan seda soovitust nüüd endale ikka ja jälle meelde. ja need pausid seal lõpus, jah. seda niikuinii.
ainult korralikult magamise olulisuse ja vajalikkuse mõistmiseni olin vist jõudnud juba enne noore ajutueadlase soovitust. ainult et. kui eelmiste meestega magasin tõesti eraldi voodites, viimasega suisa eraldi tubades, koguni korrustel. siis endalegi üllatuseks. on mees täna mu kõrval ja mu vastas hästi magamiseks lausa ehmatavalt ja hirmuäratavalt püha. kui ta tööreisidel käib, magan halvasti ja pinnapealselt ning näen halbu unenägusid. esimestel kordadel pidasin seda juhuseks, aga nüüd olen mõistnud, et ei, see pole juhus, vaid reegel. korralikuks magamiseks vajan hädasti ta keha, hingamist ning kohalolekut. isegi tekk on meil veel endiselt üks.
midagi, mida pole varem oma elus kunagi varem sellisel kombel kogenud.

ega palju keerulisemat siin elus vist tõesti polegi. kui siis. ühte Ferrero Rocheri kommi usun ka hetkel. kohe ja praegu.

No comments: