Sunday, November 1, 2015

süda tuksub. justnagu heaks arvab


Olin siin juba mitmeid nädalaid oma iseteadliku südamega elanud ja ringi kooseranud, ütleks isegi ,et teda teatavas mõttes lihtsalt eiranud, kui ühel päeval mõtlesin, et peaks ikka vist kellegagi konsulteerima. kuidagi jube palju, jube tihti, jube häirivalt hakkas ta mu sees omatahtsi tegutsema. teinekord teeb isegi kuni kuni 10 vahelööki minutis. ääretult ebamugav.
1220 ütles, et sellise isetegevuse peale peaksin kohe kindlasti reageerima ja südant kontrollima. mõned päevad hiljem aset leidnud ämmaemanda vastuvõtul teatas temagi, et peate ikka olema väga rahulik, kui seni midagi ette võtnud pole.

mis tähendab, et kui siiani olin tõesti elanud oma südamega suhteliselt leplikult, siis peale seda ma enam kindlasti nii rahulik ei suutnud olla. täitsa hirm hakkas kohe.
võtsin siis nende soovitusi kuulda ning kolistasin ühel hilisõhtul ITK naistenõuandla erakorralisse vastuvõttu. ööseks jääti mind sisse . hommikul pandi aparaat ja juhtmed külge, peale mida käisin ööpäev läbi ringi nagu enesetaputerrorist.
homme lähen tagasi, annan maššina asjatundjatele tagasi ning jään kohapeale ootama, kas pean nende vahelöökidega lihtsalt ära harjuma või saab midagi olukorra leevedamiseks ette võtta.
tänaseks päevaks on enesetunne ikka juba päris arvestatavalt õnnetu.
arvatavasti lisavad olukorrale nüüd oma arvestatava panuse ka närvid.
tuleks juba homme. saaks mingi vastuse. ja teadmise.

1 comment:

Anonymous said...

Rein Vahisalu "Süda võtab sõna".Täiesti juhuslik leid ühe raamatupoe allahinnatud kastis!Soovitan kõigile,ka neile,kel mingit probleemi nagu polegi.Minu süda on kontrollimisel alati nagu kosmonaudil, ometi on rinnus tegevus vahel nagu käigukang purjus autojuhi käes.Raamatust sain teada, et see on v ä g a ohtlik nähtus,ehkki ei põhjusta näiteks mulle mingit vaevust.