Sunday, November 15, 2015

harakas


Tegelikult hakkasin sellise iluduse järgi õhkan-igatsema juba mitmeid aastaid tagasi. Nõmmel elades. esiti oli see vaid uitmõte. kuniks umbes aasta tagasi sai mõttest midagi kindlamat. otsuse taolist. pildilolevat käsisin piilumas juba kuskil pool aastakest. kallis oli. muudkui lükkasin edasi. aga kui nüüd potsatas meiliboxi kiri, et sealsed valgustid on nädalajagu märkimisväärse protsendi jagu alla hinnatud. ning isa oli mulle kuu aja eest veel sünnipäevaks ümbriku kinkinud. siis sel hetkel teadsin, et nüüd ongi see koht.
pimedasse aega. mäletuseks. jõuluks. märgiks. ja üleüldse.
midagi, mis jääb.

Ruudi ütles oh issand. mis mind muidugi ei üllatanud, sest tema ongi selline seaduse- ja traditsiooni kuulekas poiss. kõigel ja kõigil on oma kindel koht. seetõttu kuulub ka selline valgusti tema silmis kokku ainult ühe korraliku suure toaga.

tudeng tuli nädalalõpuks koju ja hakkas naerma: kas  kütate sellega korterit või?

minu meelest on just eriti äge, et ta on köögilaua kohal ja korratuses, kuhu ta nagu traditsiooniliselt ei kuulu. nii ei jää ta märkamatuks ja tuleb eriti hästi esile. mina aina vaatan ja vaatan. ja tean, et mul oli seda tõesti vaja.
õnneks on vähemalt mees minuga samast puust. boheemlane, nagu ema meid tituleerib.

7 comments:

Anonymous said...

Pead ära ei löö?:)
Visnik

soodoma ja gomorra said...

jaa Visnik, on veel variante/pakkumisi...Suveplika nt ütles, kui nägi, et kui ta seda vaatab, siis tal on tunne, nagu me oleksime rikkad. nagu pritsessid:)

paistab, et too "juudi jõulupuu" kõigis kodustes ikka erinevaid emotsioone tekitab, päris ükskõikseks tundub, et see igal juhul ei jäta kedagi. vat.

Anonymous said...

see kütmise kommentaar meeldis mulle kõige rohkem :)
igalühel omad kiiksud. mina muudkui nuputan kust saada kaltsuvaip ja vana roostetanud piimanõu päevalillede ekponeerimiseks :D

Anonymous said...

tuulealla,mina kunagi rääkisin ka kuskil, et tahaks sellist kaltsuvaipa,millist ma pole värvide poolest kuskil müügil näinud, ja teatas üks Soomes elav eesti naine Elviina, et tema hea meelega teeks ja tooks Eestisse ära kah!AGA KUI OLIN SAANUD KORTERI,SELGUS, ET SEAL ON VAIP-PÕRAND JA MA PIDIN ÄRA ÜTLEMA!Ma usun, et tema teeks selle vaiba sulle küll.Kontakteeru:
http://elviina.blogspot.com.ee/

JÄÄRAPLIKA: said...

Mine pekki, Soodoma! Mul on kogu aeg olnud täpselt samasuguse lühtri igatsus. Aga no ei tea kas ka kunagi selle endale saan ja kas see ka mu tulevasse päris oma elamisse sobib. Kuid unistada tasub ikkagi. Nagu näha, siis need täituvad ju.

Imeilus lühter!

Kütmise kommentaar oli priceless :D

soodoma ja gomorra said...

Muster, muide:)

JÄÄRAPLIKA: said...

Mustri poodi läheks lihtsalt elama...