Monday, October 5, 2015

täna võib

Siis, kui ülevalt korteri- või alt maja välisukse lahti teed ning ninna levib paugust mööda kõrgete lagedega trepikoja koridore täiesti vastupandamatu ahvatlev õunalõhn.
on hetkega selge, et naabrid on taas kord mõned oma õunakastid mõneks päevaks koridori tõstnud.

tunnistan, et näppasin sealt täna (jälle) ühe.
ma kuskilt otsast ikka loodan, et see neil loomulikku kadusse sisse on arvestatud. nad tunduvad vägagi normaalsed inimesed. ning normaalsed inimesed peaksid ju ometigi mõistma, et too magus-mõnus lõhn võib iga teise ebanormaalselt hulluks ajada. inimene on ju loomult teadagi nõrk.
veits kulukamaks võiks lugu nende jaoks muidugi minna juhul, kui nad elaksid esimesel korrusel. aga õnneks, õnneks. on neil vedanud. elame kõige kõrgemal. kolmandal.
sinna pole alumiste korruste elanikel lihtsalt asja. aga neilegi jagub midagi head ja olulist. näiteks too meeldiv emotsioon. küps ning mahlane sügise lõhn.

6 comments:

Anonymous said...

Muidugi võib! Sünnipäevalapsele ei keelaks nad kümmetki! Feliz cumpleaños! :)

Bianka said...

Mina eeldan, et õunad või muud aiasaadused, mis on tõstetud kas värava taha või ukse kõrvale koridori, ongi annetuseks mõeldud. Ma kortermajas pole seda kommet veel kohanud, aga eramaja aiavärava taha tõstetud kasti olen küll niimoodi tõlgendanud ja sealt matti võtnud ;)

soodoma ja gomorra said...

Gracias!

eks see elu olegi üks tõlgendamise küsimus:)

Kader said...

Õnne! Palju ja õunalõhnalist! :)

Maris said...

Muhe! Aga sa võid neile jätta vastutasuks paar kommi, koos kirjaga, et võtsid 1( olgu 2 ) õuna.

soodoma ja gomorra said...

Tänud!

p.s ma ise mõtlesin ka nende kommide peale. või siis õunakook....või....