Saturday, October 24, 2015

ime, et üldse peale saime

Kui me muidu Hiius käies naljalt kodust välja ei kipugi, siis täna mõtlesime, et ok, teeme siis ühes turistika laupäeva ka.
esmalt sõitsmie Kärdlasse. mehel oli vaja ehituspoest üht koma teist. selle ta sai, pood oli täitsa lahti. algas paljulubavalt. SEB automaat andis sularaha kah. korras. seejärel läksime minu soovil Baabadesse. suvel oli see koht mulle oma sibulamoosi-leiva ja pärnaõie teega millegipärast erilise tunde ja mälestuse jätnud. aga Baabad olid suletud. koguni terve sealne väljak oli inimtühi. apteek õnneks oli lahti, oma magneesiumitabletid ma sain. pood ka, et osta mahl, millega see sisse võtta. mees pakkus, et teeme Kärdlas ka ühe kohvi, aga vastasin, et ei, lähme Kõppu. Tuletorni. sealt sai suvel muuhulgas ka imehea kohvi ja suussulava koogi. aga. tuletorn ja kohvik olid loomulikult kinni. vedelesime mehega tunnikese päikesepaistes ja vaikuses sealsel puupingil. selle aja jooksul käis meid segamas vaid üks veel sama rumal valge auto. tõenäoliselt on enamik inimesi meist märksa ettenägelikumad ja ikka vaatavad enne netist järgi, kui oktoobri lõpus huupi Kõpu Tuletorni külastama kihutavad. mis siis ikka. Kalana. sealt ehk ikka ühe kohvi saab. suvel oli seal ka maitsev võileib. aga jah, no mis te ise arvate, mis me eest leidsime, kui kohale jõudsime. haudvaikuse. ok, Ristna siis. sealt mööda sõites näitas vähemalt silt, et  teisipäevast-pühapäevani. kümnest hommikul, seitsmeni õhtul. kohale jõudes oli veel üks silt. kuni 15 septembrini. nice.
aitas kah. tulime koju ära. ma ei tea, miks me üldse läksime. mehe ema oli teinud imemaitsva ühepajatoidu. ja mehe valmistatud kohv maitseb mulle alati paremini, kui mu enda tehtud.

et te siis meist targemad teaksite olla. tundub, et üldiselt on Hiiumaa sügis-talv-kevad totaalne asumaa. perifeeria.

6 comments:

Anonymous said...

Mida te siis keset sügavat otsima läksite? :-)
Kas t6esti kohvi ja kooki?

Sipsik said...

:D
Hooajaväliselt istutaksegi enamasti lähedases ringis ja välja ei kiputa, seega pole mõtet kohti lahti hoida. Turiste pole ja kes saarele tuleb, tuleb enamasti kellegi koju.
5 aastat tagasi saarele kolides tundus see mulle arusaamatu, täna aga ei kutsu miski mind külmal ajal kodust välja kohvitama :) Inimene harjub kõigega, isegi perifeeriaga :)

Anonymous said...

Vabandust, sügavat sügist m6tlesin ...
Olen ise Tallinnast, aga küll on tore, et Hiiumaa ikka Hiiumaa on, just niisugune, nagu ta siis parasjagu on.

soodoma ja gomorra said...

ah, ma ei tea. päike paistis ja ilm oli ilus, ehk sealt see miraaž:)

Anonymous said...

Siis küll.
Ja "et me juba targemad oleme", siis seda oleme ka juba 6ppinud, et mistahes ootused millelegi v6i kellelegi on otsetee p6rgusse ;-)

soodoma ja gomorra said...

siinkohal ma ütleks, et ootustel ja lootustel on suur vahe. selline tunnetuslik. aga siiki oluline vahe.
kui lootusest saab ootus, siis jah, tuleb tunnistada, et nii see vist tõesti on.