Tuesday, August 11, 2015

Mõni aeg tagasi viskas keegi mulle õhku kinda...

...küllap on rohkem neid, kes sindki hukka mõistavad, kui neid, kes tegelikult mõistavad või seda vähemalt üritavad.

Usun, et sel inimesel on absoluutselt õigus. olen minagi vaid luust ja lihast inimene ning eks see paneb mind ennastki aeg-ajalt proovile. kahtlema. jalgealuse, eneseusu ja kindluse tugevalt kõikuma.
mõistan, et suures plaanis kõnnin ja kõigun vist tõesti ühiskondlikul närvil, normidel, raamidel ning mõistmise ja taluvuse piirimail.
ainus, mis mind sellistel hetkedel tagasi tasakaalu tuua või rahustada suudab on mu sisemine kindel teadmine, et see pole pelgalt võitlus. võitluse pärast. tõestamine. tõestamise pärast. kangus, milleks seda kohati tituleeritakse. või eesmärk omaette.
mkmk. seda tean kohe kindlasti. et nendega siin loos küll midagi pistmist pole. see aitab püsti tõusta.

täna hommikul tekkis /tekitati?/ mus välkmõte. nüüd küll hoopis teisest helistikust. aga kas mõte. või koguni hirm. et keegi mängib sinuga. tule(ne)b teis(t)e käitumisest. või iseendast.

või sealt edasi hommikukohvi juues ja -putru süües. kui vaatasin akna peal oma kätetöö tulemusel laeni kõrguvat padrikut. ning mõtlesin, et miks enda poolt muldapistetud tomatitaimedele ilmuvad tomatid sellist kaifi ning erilist tunnet tekitavad? ning pole otsast ega äärest võrreldavad nendega, mida osta saab? nagu poleksi tegu samade asjadega.

või siis midagi natuke lihtsamat. ehk kui kaua peavad kuivama pärnaõied, mida sel aastal esimest korda Hiiust suure saunalina täie korjasin ning akna alla kuivama sättisin?

diiiiiiiiiiiip.

aga jah. arvatavasti siiski aimate nii ehk naa. et seljanka ja marjakoogid on suuresti kena kaanepilt, mis hädavajalikku tuld all hoiab.

4 comments:

konn, lendav konn said...

No mis tuld see seljanka ikka hoiab! Mehel paneb põrgutule leekima ikka prink tagumik, siugjad huuled ja sujuv säärejooks:P

soodoma ja gomorra said...

umm, Konn, sa lualad hetkel märksa madalamas helistikus. veits mööda. sorry.

konn, lendav konn said...

umm, Soodo, see on mehe helistik:P

Heli said...

Sedamoodi mõtted (mäng jne) tulevad ja on ikka aeg-ajalt. Aga alati on võimalus mitte üle mõelda...Selline on osapoole soovitus mulle. Püüan seda järgida :)