Tuesday, June 9, 2015

Naine ei ole ori

Lugesin eile, et naised jätavad laped sünnitamata loru mehe ja ebakindluse tõttu. Et nad pole rahul oma paarisuhtega.
Naised sooviks enam lapsi, aga nende saamise takistusesks võib sada kindlustunne. Ainult raha pealemaksmine ei aita, ühiskonnas tuleb hoiakuid muuta.

Pealinna toimetaja märgib, et kuniks üldisem suhtumine ja hoiakud ei muutu, ei muutu ka peresuhetes palju.
Samas aga kirjutab, et selle asemel, et soodustada noorte emade osaajaga töötamist ning luua päris väikestelegi lastele hoiuvõimalused, nagu teevad mitmed tugeva sotsiaalsüsteemiga riigid, püütakse meie naisi helde emapalgaga võimalikult kauaks kodu külge aheldada.

Ehk alustaks selle hoiaku ja suhtumise kujundamisest ja muutmisest, et lapse saamisesse ja võimalusse temaga poolteist aastat kodus olla ei suhtutaks, kui kodu külge aheldatud olemisse.
Mulle isiklikult tundub, et kui lapse seisukohast võtta, siis oleks kõigile ainuõige seda hoidu minekut pigem aaastakese võrra kaugemale lükata, kui luua võimalused, et see veel ettepoole tuua. Minu arvates Eesti emadele loodud helde emapalk too poolteist aastatki muretult lapsega koos kodus olla on suisa taeva kingitus.
Huh, ma ei tea, kuidas teile, aga mulle kõlab igal juhul selline aheldav sõnakasutus ja mõtteavaldus kuidagi eriti pragmaatiliselt ja .... edukalt?

Kodu külge aheldatud.
Kus õunapuud õitsevad....

1 comment:

karikate emand said...

Jah, mul on ka väga imelik lugeda ja kuulda selliseid väljaütlemisi...
Alati vaatan järele, kas on naine või mees autoriks.
Mõlemad võivad olla, olen aru saanud.
Kurb!