Sunday, April 26, 2015

Pühapäeva hommikul

Vihmakardin ees. Pikalt. Justkui varjaks midagi. Kardan. Selginemist. Vist.

Vahel mulle tundub, et ta on mu täiskasvanu/d/ peegelpilt. Minu meessoost alter ego. Oma tundlikkuse. Tunnete. Ja põdemistega.
Aga võib-olla ka. Et ta lihtsalt peegeldab ja räägib kordades enam. Palju rohkem, kui tavaline mees. Võib-olla on kõik palju lihtsam ja me olemegi kõigest ühesugused inimesed. Oma kõhkluste, kahtluste ja hirmudega, mida välja öelda ja näidata kardame. Ainult et arvame, et meie üksi oleme sellised. Nõrgukesed hädapätakad. Et teised inimesed me ümber on tugevamad. Üle.
Normaalsemad.

Mulle tegelikult meeldib, et ta julgeb öelda, et kardab. Nii on mulgi julgem karta. Kas pole mitte nii, et pikemas perspektiivis saab see muuta /meid/ üksnes usaldavamaks ja tugevamaks.

4 comments:

Anonymous said...

Arvan, et üks peab olema julge ja "normaalne". Vahetustega.
Visnik

Anonymous said...

Ma juba mitu postitust tean täpselt, millest sa räägid. Enne, kui mina oma nn Evil Twiniga kohtusin ei teanudki ma, et on olemas selliseid mehi. Kes esiteks on nii sõnaosavad, romantilised ja paljusõnalised ning samas ka äärmiselt sõnapidamatud ja ebausaldusväärsed. Aga ta oli (ja on) nii ilus - kitsa raamiga ja siugjas. Ning nii sõnaosav, et meie on ja off kestis aastaid. Ja alati oli tema see, kes valis, kas on on või off ja ma rõõmsalt jooksin kaasa. Nii ilus, nii valus.
Aga mingil hetkel hakkas väga häirima, et ma ei saanud olla naine. Kõik tujud, kadumised, vastamata küsimused, hingetormid ja tuuled: kõik oli tema pärusmaa ja pärisosa.
Imelik ja omaette imeline selline, saatür.

soodoma ja gomorra said...

Eeee....see viimane kommentaar pole "täpselt". Ju ma olen śiis mööda kirjutanud. Päris mööda. Kohe kindlasti.

Anonymous said...

:) Vastuseks: mul lihtsalt tekkis resonants, sest miski kõlas nii sarnaselt. Just see sõnade-osa. Sa oskasid oma kogemuse nii kirja panna, et see seletas mulle nii hästi minu kogemust, mida ma ei ole enda jaoks varem sõnastanud.
Sulle soovin edu ja imeilusat saabuvat. Kevadet ja muud.