Sunday, June 22, 2014

Vaba aeg

Suvetüdrukut praegu ei ole ja mina saan seega ōhtuti rahulikult diivanil jalgpalli vaadata. Kui mäng kohe alguses käest läheb, jätan samal hetkel pooleli, sest muidu tunduvad need raisatud tundidena. Nii lahedalt mul seda vaba aega ka nüüd käes pole. Aga kui juhtub olema selline madin, nagu eile ōhtul Saksamaa ja Ghana omavahel maha pidasid, siis on ikka pōnev küll.

Raamatuid saan siis ka muidugi lugeda. Eile päeval vedas, käisime paaritunnisel kohtumisel Valdur Mikitaga ja tema rääkis, et häid raamatuid on pea vōimatu lugeda. Iga natukese aja tagant lööd selle plaksuga kinni ja pead vahepeal liikuda saama. Minuga muide on TÄPSELT samamoodi. Ja praegune Kurt Vonneguti elulugu on just nimelt üks sellistest. See lihtsalt nii kohutavalt erutab mind, et ma ei suuda seda jutti üle kahe lehekülje praktiliselt üldse lugeda. Ja kuna raamat isegi on paks ja sealjuures veel peenikeses kirjas, siis ega ma ette ei kujutagi, millal ma selle ükskord sellises pikali-püsti-pikali stiilis läbi vōiksin saada.

No ja kōige tipuks muidugi luksus, et vōin ōhtuti magamaminemisega jokutada. Täna öösel nt uinusin alles ehk nii kahe paiku. Ja hommikul magasin koguni poole üheteistkümneni.
Milline mōnu! Milline tohutu mōnu!

Vat nii ongi. Ja sellest mulle tänases päevas ja hetkes täielikult piisab.
Ok, kohvita ma ka ei saa.

No comments: