Friday, June 20, 2014

Tüüpiline keskmine

Lugesin tänasest Päevalehest, et Tartu ülikooli magistritöös selgitati välja, et keskmine roolijoodik on 18-28-aastane keskharidusega mees, keda on varem karistatud.
Töö autor üritas töö käigus teada saada, millise profiiliga inimesed purjus peaga rooli istuvad ja mis on nende motiivid.

Töös selgus, et purjus peaga sõitmise peamised probleemid on:
Ja nüüd enne, kui loete, mõelge korraks, milliseid te vastust teadmata ise välja pakuks.

Tadadadaaa.....peamised põhjused on:
Tüli elukaaslasega, segased peresuhted, töökaotus, aga ka kaine autojuhi puudumine, millegi tähistamine, soov koju minna või auto hirm auto võõrasse kohta jätmise ees. Lisaks veel nt poodi suitsu või alkoholi ostma, aga ka seenele ja tööle.

Üllatas see kedagi?
Ja nüüd oleks huvitav teada, mitu põhjust teil kattusid?

Seega, ma ei saa hetkel üldse aru, mida sellise magistritööga pihta hakata. Seda enam, et lehes on kirja pandud profiil ja põhjused, aga pole kahjuks sõnagi ettepanekutest, mida probleemi lahenduseks välja pakuti.
Või, kui eesmärk oligi ainult profiil ja põhjused, siis mida pelgalt keskmisega peale hakata?
Ahah.

No sai jorisetud jälle, jah.

8 comments:

Bianka said...

Mida üldse magistritööst tahta? maailmaparandamist ? Mäletan, kui sa oma (kas baka või magistrit tegid) otsisid blogilugejatelt abi, kes vastaks su küsimustele ja aitaks vajalikku statistikat teha. Kas ei tule tuttav ette ;)

soodoma ja gomorra said...

seda jah, aga töö lõpus olid ka ettepanekud töö käigus välja/tulnud/selgunud soovide/ootuste kohta.

Seda ma just räägin, et lehes polnud sõnagi juttu ettepanekutest, aga pelgalt selle teadmisega pole ju midagi pihta hakata.
Et keskmine roolijoodik on keskharidusega ja 18-28-aastane.

Bianka said...

Töös võiski mõni järeldus olla, aga ajakirjanik seda lihtsalt ei pidanud vajalikuks refereerida. Või olid need liiga jaburad või elukauged. Mida sina näiteks soovitaks neile, keda eelnimetatud põhjused joomase peaga rooli on ajanud?

soodoma ja gomorra said...

Seda ma silmas peangi...et kas siis tõesti oligi töö eesmärk pelgalt keskmine ja eamised põhjused.
Siit mu küsimus tulenebki, selle teadmise ja keskmisega poleks iseenesest justkui midagi pihta hakata, et mida siis soovitada, et 18-28.a keskharidusega mehed lube ei saa?
Aga pelgalt keskmise teadmine ja peamised põhjused ei anna ju MITTE MIDAGI. Ainuüksi selleks/sellest tööd kirjutada ei omaks ju mingit mõtet.
Või omab?

Bianka said...

Nagu ma ütlesin juba, magistritöö eesmärk pole maailma parandada, vaid mingist teemast mingi enam-vähema söödav supp kokku kirjutada :P

Ajakirjandus refereerib veelgi jaburamaid "uuringuid", umbes midagi sellist, et suurema sissetulekuga inimeste seksuaalelu on aktivsem või et nende elamistingimused on paremad jms. Ohhissand-sanäed-jaeimürista. Mõttetus, aga kogub klippe.

See konkreetne artikkel aga võiks panna (enne jaanipäeva) mõtlema ka mõne teise (näiteks naise, kõrgharidusega), et ega ta ometi samasugune "oss" pole :D

soodoma ja gomorra said...

Need "aktiivused" on tõenäoliselt EMOR-i laadsed uuringud, mitte lõputööd. Aga ega see polegi teab mis vaidlemise koht, lihtsalt jäi silma hommikul ja tundus pisut kummaline. Ei muud.

Moosisai said...

Ma ei taha uskuda, et see magistritöö ainult keskmiste esitamisega piirdus, sest tavaliselt nõutakse töö autorilt käsitletud probleemile ka omapoolset lahendust või vähemalt mõnda ettepanekut selleks.
Ma ei tea, mis hinde see töö sai, aga üldiselt komisjonid hindavad mingi osa puudumist väga kriitiliselt.
Vbl ajakirjandus jättis selle osa lihtsalt mainimata ...

soodoma ja gomorra said...

Seda ikka arvan mina samuti, et ju (mingid) ettepanekud pidid töö lōpus olema esitatud, ajakirjandus seda lihtsalt ei käsitlenud. Vaevalt, et Tartu Üli kooli magistritöös enam- vähem söödavat suppi läbi lastakse. Mis panigi mind mōtlema, et kui töö esmärk oli purjus rooli istuva inimese motiiv ja profiil, siis mida tööst selgunud tulemuste pōhjal üldse soovitada annaks. Mida ma ise soovitaks....
Ajalehes oli tōsi pisut rohkem tōesti lahti kirjutatud, aga sealne info vōimalike ettepankute osas tekitas (minus vähemalt) veelgi suuremaid küsimusi.