Monday, October 21, 2013

Koolivaheaeg kärgpere moodi

Suvetüdrukule muidugi meeldib. Tema pluss kolm. Nädal aega.
Umbes nagu sünnipäev, mida ei juhtu iga päev. Egas seda vōimalust ja väge saa siis niisama lihtsalt mööda lasta.

Ühel hetkel kuulsin, kuidas Plikad hakkasid Suvetüdrukule telefonimängu ōpetama. Et kolm jäi üsna kiiresti väheks, siis kutsuti varsti juba mind, siis Meest ja lōpuks kupatas Suvetüdruk teiselt korruselt alla ka R-di. Uskusin, et see tal niisama lihtsalt ei lähe, aga R oli üsna kähku platsis.

Päris lōbusaks läks siis, kui R toru otsa sai. R sosistas kollase kimalase kärmed kondised käed, lōppu jōudis spiraalipidi välja tuhat küünalt kalmistul. Vōi siis näiteks Mai tegi pai Tai poksijale. Suvetüdruk jäi muidugi nii kōrgelennuliste lausetega hätta. Tema jaoks kōlas see vist umbes nagu hiina keel. Jäi teine kohati üsna kurva näoga ja teatas kurvalt, et tal läks meelest ära.

Järgmisest mängust jäi Suvetüdruk välja. See käib nii, et kōik kirjutavad paberile mōne tuntud inimese vōi tegelase nime, kleebivad selle teisele otsaette. See, kellele kleebitakse ise seda nime ei näe. Ja siis tuleb kordamöóda, küsimus kúsimuse kaupa hakata arvama, kellega on tegu, kes ma olen. Eeldusel muidugi, et vōetakse arvesse vanuselisi iseärasusi, mis tähendab, et mina ei kirjuta näiteks Ada Lundver  ja nemad ei kirjuta...PSY. Kas olete ever-never kuulnud mida-gi-gi sellisest lauljast? Ōnneks polnud see minu otsa ees. S(t)eda ma olekski jäänud välja mōtlema.

Lōpuks tuli Suvetüdruku üks lemmik mänge. Kōik tuled maha. Et siis mööda elamist ringi tuterdada. Suvetüdruk kutsub seda öö mänguks. Täna oli eriti pōnev, sest meil ōnnestus endid viiekesi niimoodi ära peita, et  kui Mees poest jōudis ja tule köögis pōlema pani, arvas ta päris mōnda aega, et viibib seal üksi.

Vaat selliseid ōhtuid viskabki vahele.
Mees tōi poest juustukúpsiseid. Oh jumal, ma ütlen. Minu iseloom jääb neile kōvasti alla.

2 comments:

helle said...

Väga toredad mängud. Ma arvasin vahepeal, et tänapäeva lapsed enam üldse ei mängi.
See mäng nr 2 on iseäranis vahva.

soodoma ja gomorra said...

Ah, mängivad ja tahavad jutustada küll ja küll. Eriti siis, kui mõni suur inimene viitsib kampa lüüa.