Friday, November 23, 2012

Vabadus ajab mu hulluks

Ema võtab täna Itu ja läheb temaga ööseks enda juurde.

Olen juba terve päeva närvis ega tea, mida selle vabadusega siis nüüd kõige paremini pihta hakata. Täitsa väsinud olen juba sellest vaagimisest.
Ei taha enda peale hiljem ju vihane olla stiilis, et oleksin võinud teha seda, teist või kolmandat. Vähemalt Bondi vaatama minna, aga mina lihtsalt molutasin oma kullahinnalise aja maha.
Või peaks hoopis rahulikult võtma, õhtul rahulikult ujuma minema, sest teada on, et ujula on reede õhtuti alati tühi. Ehk peale seda mõnuga diivanil teleka ees vedelema ning natuke hõõgveini libistama? Sest karta on, et niisama mul täna und ei tule. Ainuüksi teadmine, et nüüd tuleb s e e öö ja hommik, kus ma pean ja saan magada, röövib mu une.

Oh, ma ei tea kohe. Raske see ühe vaba õhtu inimese elu.

5 comments:

konn, lendav konn said...

Ohh, ma ei tea kohe....Ma lugesin esimese hooga, et vanadus ajab hulluks! Pean ilmselt +2 prillid hankima:)

Anonymous said...

Nii tuttav tunne, et ei oska oma ajutise vabadusega midagi tarka peale hakata. Tavaliselt mölutasin ka aja maha, kui see lohutab. Nüüd juba oskan veidi orienteeruda ja atra seada, aga vabadust on ka viimasel ajal rohkem, kui 3x nädalas tööl käimist vabaduseks saab nimetada. Ise tunnen, et saab. Veidi teine tunne on küll sees.

soodoma ja gomorra said...

Tööl käimine, mis seal salata, on võrreldes lapsega päevast-päeva kodus olemisega ikka oluliselt lihtsam ja suur vabadus.
ma ei taha mõeldagi, mis või kes minust praegu järgi oleks, kui ma tööl ei käiks.
aga eks ma juba tänaseks päevaks tea ja tunne ennast nii palju küll, et kolm aastat ühe lapse kohta ongi umbes minu piir. siis on kõigi vaimse tervise huvides parem, kui mingi sotsiaalne külg mu elus taastub.
aga see töö vabadus tööd teha on siiski teine, kui see töövaba vabadus:)
too täielik vabadus on vahel harva ikka eriti magus.

Anonymous said...

Reedeti ujulas vähe rahvast---see teave on üldkasulik minusugusele sotsiofoobile!

kertu said...

P.s laupäeva ohtuti samuti.