Thursday, September 9, 2010

Elus tuleb igasugu ameteid proovida. Hakkasin oma õnne taguma. Paistab,et valamisest korra aastas ei piisa.

Öeldakse , et elu sadestub juustesse.Kuum oli see sel suvel kõigile, mulle lisaks ka piisavalt pingeterohke.

Käisin juuksuris ja lõikasin juuksed küll lühemaks, aga suuremat rahulolu see kaasa ei toonud.
Tuleb tunnistada, et nii see kahjuks on, teised üksi ei saa sind aidata. Juuksur ei saa mu elu ilusamaks lõigata. Tuleb ikka ise pingutada ja talle kaasa aidata.

Seega, esimest korda elus olen võtnud nõuks natukenegi teadlikumat jaj ärjekindlamat elu elada, mis on kaasa toonud hommikuse kaerahelbepudru, võimalikult tihti ja palju juurvilju sooja söögi juurde, mandlid ning joogijogurti krõpsudega.

Raske on mul vee joomisega. Seda pole ma harjunud kunagi nii palju tegema kui soovitatakse ja karta on, et päris ära ei harjugi. Kui liitri päevas sisse pigistan on hästi.

Shokolaadiga püüan samuti piirata. Tahaks uskuda, et natuke on ehk õnnestunud, kuigi päris kindel selles olla ei saa.
Päris ilma magusata mina ei saa. Nagu ka ilma kohvita. Kuigi kohvijoomisega on asi päris kenasti, sellega pole ma kunagi eriti patustanud. Praegu tuleb vast nii 3 tassi päeva peale, mis tähendab, et sellega peaks enam-vähem parlanksis olema.

Alkoholi piirang kestab mul praegu veel olude sunnil ööpäev läbi, mitte õhtul kümnest hommikul kümneni nagu paljudel rahvuskaaslastel.

Magada mul endiseltei lasta. Ma ei teagi, kas seda saab üldse magamiseks nimetada,kui öise seitsme tunni jooksul tuleb vähemalt kümme korda ärgata ja tihti veel poolteist tundi üleval olla.
Aga sel voodis olemisel on vähemalt perspektiivi magamiseks üle minna.

Ujumas hakkasin samuti käima. Üle ei pinguta, isegi keskeltläbi kilomeetrine veetee paar/kolm korda nädalas annab uskumatult palju jõudu ja energiat juurde.

Lisaks sisemisele korrektuurile otsustasin turgutada ja toita juukseid ka välispidiselt
Vat see juba nõuab mul vähemalt sama suurt pingutust kui vee joomine. .
Aga korra elus võiks ju vähemalt püüda.

Selleks tarbeks on koju muretsetud takjajuureõli, nisuiduõli, õlut, korralikku toiduõli. jojobaõli, salveiõli ja rumm ootavad veel oma järge.
Mune muidugi ka, aga no neid ostab ju kappi nii või naa.

Viis/kuus päeva olen juba korralikumalt ja teadlikumalt tiksunud ja möksinud. Aga et tulemust näha, pidavat kannatust jaguma vähemalt paari kuu jagu.
Muidugi ma loodan, et tulemus ka välja paistma hakkab, aga iseenda mugavusest ja käegalöömisest võitu saamine on ka juba pool muna peos,kui linnuke katusel.
Tahaks öelda,et lausa munakollane.

4 comments:

ingel said...

Mina sain juuksed korda gnld KalMag-i ja SalmonOil kapslitega. Tulemus oli silmaga näha.

soodoma ja gomorra said...

tänud.proovin.

Mutt said...

Õllest ja õlidest olen kuulnud. Aga mis selle rummiga head teha annab?

soodoma ja gomorra said...

rummiga on selline "retsept":
Sibul viiludeks ja leota 24 h tumedas rummis. Siis sibul rummi seest välja ning hõõru vedelikku peanaha sisse. Võiks teha 2-3 korda nädalas, aitab juuste väljalangemise vastu:)