Sunday, August 31, 2008

just Me and Myself.

sõitsin eile üksinda mere äärde, sinna kus ma/me lapsepõlvest alates käinud/suvitanud oleme. üksi, see tähendab, et seal oli ka teisi inimesi. aga mina ei pidanud peale iseenda kellegi teise peale mõtlema ega kellegi teise soovidega arvestama.

just Me.

ma ei tea, kas keegi kujutab ette, mida tähendab, kui asjade pakkimine kujutab endast ühte tekki, patja ja lina, paari pükse, pusa, villaseid sokke ja jopet, shampooni ja nustikut. ja selle kõige kokkupanemiseks ja autosse viimiseks kulub kõige enam viis minutit. kui poes sisseoste tehes võid mõelda ainult iseenda soovidele. kui saad süüa teha just seda ja täpselt nii palju, mida ja kui palju iseenese hing parasjagu ihaldab. kui saad istuda ühe koha peal täpselt nii kaua, kui viitsimist ja juttu jagub. kui pead teadma ainult seda, kus su enda asjad asuvad. võid sõita rattaga täpselt nii kaua, palju ja sellise tempoga, kui ise jaksad. või sauna minna kasvõi kell 12 öösel. ja magama siis, kui ise ära väsid.

ja mis põhiline, kui keegi sind iga natukese aja tagant "emaks....." ei hüüa.

ma ei tea, kas keegi kujutab ette, kui tohutult palju vähem ainult iseendale elamine aega ja närve säästab. ja kui tohutult lihtne see on.

mina tean seda. kohe väga hästi. ja vahel on see ülemõistuse mõnus. nagu kõik asjad, mida harva saab.

aga ma tean ka seda, et ainult vahel on see hea. päriseks ma seda kohe kindlasti ei tahaks.
hea on valida üksindust. nagu ülle kaljuste Eesti Naisele rääkis.
on tõesti luksus üksindust valida. siis, kui seda tahad. mitte siis, kui üksi jäätakse.

1 comment:

Unknown said...

mulle meeldib Su blogi lugeda. see on selline hea, eluline, kus on alati peidus miski, mis paneb mõtlema oma päeva või elu üle.
näiteks see viimane lause. täpselt nii ongi! oeh.