Wednesday, July 16, 2008

welcome back!

krooniline ajanappus;
närvilised, pinnapealsed, omakasupüüdlikumad inimesed;
kõik müügiks;
pikad arstijärjekorrad;
eramaad, kus jalutades võid sõimata saada;
mereäärsed, kuhu enam ei pääse;
liiklusummikud, kus tööle ja koju jõudmiseks kulub oluliselt enam aega kui mõned aastad tagasi - kõik need asjad meenuvad negatiivse poole pealt esimesena, kui mõtlen, mis uus elu ja ühiskond kaasa on toonud..

ometi olen just viimasel ajal end tabanud mõttelt, et vähemalt ühe hea asjana kapitalismi juures (õnneks muidugi on neid rohkemgi) on lisandunud rahva heaolu kasv, millega kaasneb seik, et üha julgemalt ja pikemaks ajaks võin oma asjadele selja keerata ning ei pea kartma, et ümberpöörates neid sealt enam eest ei leiaks.

aga et just nüüd, kui vaevalt olin jõudnud selle üle rõõmustama hakata, pidi keegi mu illusiooni otse mu enese akna all lõhkuma.

nimelt, ostsime eelmise aasta suvel nõmmele majaosa, kena suur murulapp maja ees ja taga. ymber maja on täpselt nii kõrge puitaed, et minusugune parasjagu üle ääre ulatub nägema. mis tähendab, et tegu on ikkagi tuntavalt aiaga, aga samal ajal ei mõju kodu veel tsitadellina.

koht, kuhu ma tegelikul oma jutuga jõuda tahan on üks pisike roosiistik, mis hakkas just õitsema lillepeenras, otse me akna all.
eile aga avastasin järsku, et seda lihtsalt pole enam seal.
ausalt, see tundus tol hetkel nii uskumatu, et hakkasin esialgu isegi kahtlema, kas ta üldse oli seal olnud. aga ei - oli. kindel see. sest ma ju tean, et võrdlesin seda pisikest kollast roosiistikut samasuure /või väikse/punase roosipõõsaga maal ja omakeskis arutlesin, kumb jõuab ette ja esimesena õie lahti lööb.

ja nüüd seda lihtsalt polnud enam peenras. nagu tulipunast vihmavarju, mis oli katki. lihtsalt keskelt murtud katki.
õnneks pole mina enam laps, nii haiget mulle enam säärase teoga teha ei saa.
aga jahmata ja rabada küll.
vähemalt mõneks ajaks.
kui üle läheb, ostan uue.

4 comments:

Sipsik said...

aahhhh??????
maisaaaru kellel seda niiväga vaja oli, et teise hoovi võtma pidi minema? poes ju valikut küllaga...

soodoma ja gomorra said...

kuna lill oli kenasti välja kaevatud ja mis põhiline, auk kenasti mullaga taas kord täidetud, ühtlaseks silutud, siis ise kahtlustan, et mine tea, äkki eelmistel elanikel meenus....

sest sherlock holmes minus räägib, et isegi, kui mõni juhuslik ülevas meeleolus meestrahvas, kes tõenäoliselt siis öösel oleks pidanud kodu poole kakerdama ja kel siis silmates roosi (mis muidugist pidi ka tähendama väga terast pilku) pidi pähe turgatama mõte oma naisele meeleheaks lilli kinkida, poleks toda "röövi" viitsinud nii filigraanselt toime panna.

seega, langeb minu esimene kahtlus siiski eelmistele omanikele. samas, on kuidagi raske uskuda, et nad võiksid niivõrd matsid ja väiklased olla.
aga no kadunud see lill igastahes on.
period!

Sipsik said...

no aga seda annab ju küsida, jumal küll...
et siis signalisatsioon järgmiseks muretsetavale roosile külge:D

Taavi said...

värdjad