Wednesday, May 14, 2008

hukutav vabadus

hommikul juhtusin raadiost kuulma, et maad on võtmas nn. alastiturist.
ei, ei, te va rikutud mõtlemisega lugejad, tegemist pole sedakorda mitte seksiturismi, vaid nimelt alastiturismiga.
pole kuulnud? ma ka mitte. ja isegi kuulnuna on raske tabada. veel vähem aru saada. mõista.
täpsustuseks kõigile asjatundmatutele, olgus öeldud, et sedakorda siis soovivad lugupeetavad selle turismistiili viljelejad lennukisõidu alasti olekus mööda saata. mis tähendab siis, et sisenevad ja väljuvad nad riietes, aga õhus jäägu neil vaba voli end alasti kiskuda. kõrvuti teiste omasugustega.
alasti rannalised, nüüd siis varsti ka reisijad, suudlejad, avalikus kohas tissitajad - see on ju meie loomulik olek! nendivad vabadust ja loomulikkust ülistavad kodanikud.
kõik, mis ei kahjusta kaaskodanikku, olgu lubatud! seda enam, kui tegu on nii inimliku ja loomuliku oleku või protsessiga!
aktsepteerige! saage üle! oma valehäbist! kompleksidest! või millestki muust! on sõnum teistsugustele. minusugusele.
aga mina ei taha! aru saada. veel vähem pealt vaadata. nende loomulikkust tarbida. kuhu jääb siis minu vabadus?
ma olen ka suudelnud. rinnaga last/lapsi toitnud. alasti ujumas käinud. isegi seksinud.
ilus. loomulik. normaalne. mulle endale. ehk minu abikaasale. elukaaslasele. lapsele. - st. mulle ja minu kõige lähedasematele.
või siis öelge mulle, kas paljaste rindadega päevitaja mõtleb kõrval viibivale perekonnale? kas sellisel kujul iseennast eksponeeriv eevatütar on võõra meesterahva silmale ikka niisama loomulik nähtus kui toosama naisterahvas iseendale kinnitab? või mida peaks tundma tollesama mehe naine, kui oma abikaasa pilgu(d) kõrvalolija rinnapartiilt tabab? või kaasasolevad lapsed, näiteks kaasasolev puberteedist poeg?
ja ärge tulge mulle rääkima, et säärases olukorras on põhjus logisevates perekonnasuhetes. mina väidan siinkohal järjekindlalt, et tegu on ühepoolse pealesurutava käitumismaneeriga. olgu selle põhjuseks siis eneseimetlus. või ahastus ja kibestumus. vahet tegelikult polegi, kokkuvõttes taandub säärane paljastus ikkagi ühisnimetuse - ilu ja loomulikkust lörtsiv alastus - alla.
mis meie ühiskonda aina enam mürgitab. minu poolest koguni labastab ja lamendab (kui viimane sõna üldse eesti keeles eksisteerib).
ja lõpetuseks tahaks veel õelalt küsida, miks toosama "paljasrind" siispõlastavalt nina kirtsutab, kui naaber tema kõrval valjuhäälselt ja tuntavalt peeretab või keegi teine juues röhitseb? higi järgi haiseb? kas pole see mitte sama loomulik ja inimesele looduse poolt kaasaantud kui tema paljad rinnad?

No comments: